Trending

Nekupujte si v roce 2023 levný 5G Android telefon

 5G si razí cestu i do nejlevnějších telefonů s Androidem. Nákup levného 5G zařízení byste si však měli dvakrát rozmyslet. 

Pokud si chcete koupit nový levný telefon Android, 5G je možná to poslední, co byste měli hledat. Pokud si nejste ochotni koupit telefony vyšší střední třídy nebo vlajkové lodě, doporučujeme vám, abyste se zcela vyhnuli 5G a místo toho hledali dobré levné telefony 4G. Neříkáme, že 5G je špatné, ale jeho umístění do levného telefonu nedává smysl a ve skutečnosti je to plýtvání penězi. V tomto článku uvádím hlavní důvody, proč byste se měli vyhnout nákupu levných 5G telefonů Android. 

Nějakou dobu bude trvat než se celoplošně přejde na infrastrukturu 5G. 


Přechod na novou generaci mobilní technologie vyžaduje mnohem více než jen chytrý marketing a rychlé modemy. Pro kontext, první 4G telefon na světě byl uveden na trh již v roce 2010, ale technologii 4G trvalo až do roku 2019, než si ji osvojila asi polovina celosvětové populace. 

 I naše nejoptimističtější projekce globálního přijetí 5G naznačují rok 2025. A vzhledem k tomu, jak většina lidí nosí svůj telefon dva až tři roky, je velmi pravděpodobné, že si stejně budete chtít koupit nový telefon do roku 2025, takže nemá smysl koupit si nový 5G telefon Android právě teď.
Levné telefony Android jsou také vyrobeny z levnějších, méně odolných materiálů, a proto je pravděpodobnější, že rychle zastarají, takže funkce 5G, za kterou jste zaplatili, nakonec zůstane nevyužitá kvůli nedostatku správné infrastruktury 5G. 

 Na druhou stranu jsou vlajkové modely vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů a jsou mnohem odolnější, a lze je tedy používat mnoho let, takže na nich můžete skutečně používat 5G , až se tato technologie po několika letech stane běžnou.
 Některé plány 5G jsou zbytečně drahé. Pokud si kupujete levný telefon, je vaší prioritou získat za své peníze maximální hodnotu. A protože 5G je stále v plenkách, plány 5G jsou často mnohem dražší. Takže v dohledné době bude pravděpodobně lepší zůstat u 4G. I když si koupíte plán 5G, nezískáte nutně výrazně vyšší rychlosti. Když poskytovatelé služeb tvrdí, že nabízejí celostátní pokrytí 5G, většinou odkazují na Sub-6GHz 5G, který je jen o málo rychlejší než 4G.Skutečně bleskurychlý mmWave 5G zůstane pro většinu lidí nedostupný a nedostupný až do roku 2025.
Co je horší, je to, že poskytovatelé služeb prosazují matoucí standardy 5G, jako jsou 5G, 5G+, 5G UW a 5G E.

Levné 5G telefony mají velké kompromisy 


Snad největším důvodem, proč byste se měli vyhnout levným 5G telefonům Android, je to, že přicházejí s mnoha kompromisy. Zisková marže u levných telefonů je již příliš nízká a přidání 5G modemů do zařízení pouze zvyšuje jeho výrobní náklady. Aby si výrobci chytrých telefonů udrželi ziskovou marži, musí slevit z jiných funkcí. Možná je hardware fotoaparátu zastaralý, kvalita sestavení je špatná, software není optimalizován nebo baterie neprošla dostatečnými testy kontroly kvality.

Druhou možností je nabídnout dvě různé verze stejného telefonu: jednu s 5G a jednu bez 5G. Například Galaxy A13 a Galaxy A13 5G. Nejen, že je 5G model dražší, ale také postrádá ultraširoký objektiv a ochranu Gorilla Glass a je dodáván bez podpory Dual SIM.

Vyhněte se 5G, pokud kupujete levný telefon 


Když si koupíte levný 5G telefon s Androidem, platíte navíc za službu, kterou pravděpodobně nikdy nebudete používat na zařízení, které je horší, protože uvedenou službu podporuje. Pokud hledáte levný telefon, uděláte mnohem lépe pokud si koupíte levný 4G telefon.
Pokud je váš rozpočet vyšší, zvažte upgrade na prémiový nebo vlajkový telefon s Androidem, abyste mohli skutečně využít jeho schopnosti 5G.

Okomentovat

Novější Starší