Ticker

6/recent/ticker-posts

Advertisement

Responsive Advertisement

Autem do Štúrova


Protože do Štúrova jezdíme na jaře a na podzim už od roku 2009, mám vyzkoušené různé trasy.
Většinou asi pojedete po dálnici směrem na Břeclav. Pak máte na výběr:

- budete pokračovat po dálnici přes přechod Kúty směrem na Bratislavu a potom dále do Komárna a Štúrova.

- nechcete-li kvůli 40 km z hranic do Bratislavy platit dálniční známku tak sjedete u Břeclavi z dálnice a přes Tvrdonice a Lanžhot přejedete na Slovensko a těch pár kilometrů do Bratislavy pojedete souběžně s dálnicí. Z Bratislavy potom zase směr Komárno.

- moje nejoblíbenější trasa do Štúrova je přes Bílé Karpaty: Na Slovensko přejedete přes přechod Hodonín/Holíč a pokračujete přes Senicu, Trnavu a Nové Zámky až do Štúrova. Je to trasa nejkratší, ale ne nejrychlejší. Nepotřebujete na ní dálniční známku.

- Bydlíte-li v jižních Čechách, tak jste na tom nejlépe, cesta směrem na Vídeň a potom dál po dálnici směrem Budapešť je nejrychlejší, potřebujete ale rakouskou i maďarskou dálniční známku. Před Budapeští odbočíte z dálnice na Eszterhom (Ostřihom) a přes most Marie Valérie dorazíte přes Dunaj do Štúrova .
Štúrovo a Ostřihom je podobné dvojměstí jako u nás Frýdek-Místek, jen je uprostřed mostu vyznačena státní hranice. V Esterhomu hledejte na značkách směr "Parkány" (neznamená to parkoviště, je to maďarský název Štúrova)

Okomentovat

0 Komentáře