Ticker

6/recent/ticker-posts

Advertisement

Responsive Advertisement

Jak cestovat do Štúrova?

Nádraží ve Štúrovu
Do Štúrova se dá z ČR cestovat prakticky dvěma způsoby. Vlakem a autem.
Cesta autobusem připadá v úvahu jen pro zájezdy, individuálně to není pohodlné kvůli několikerému přestupování.

Dobrá volba je vlak.
Vlakem jsem do Štúrova ještě nikdy nejel, takže jen stručně to, co vím z doslechu.
Čeští turisté se kterými se ve Štúrovu potkáváme si cestování vlakem vesměs chválí.
V Praze nastoupíte do vlaku Eurocity a bez přestupování zhruba za šest hodin vystoupíte na nádraží ve Štúrovu. Nádraží je cca 2 km od centra města a tedy i od areálu Vadaš. Z nádraží vás odveze některá ze štúrovských taxislužeb. Pokud máte zamluvené ubytování, tak někteří majitelé penzionů si pro vás na nádraží přijedou, záleží na domluvě.
Cesta vlakem z Prahy do Štúrova a zpět pro dvě dospělé osoby vyjde asi na 2 500 Kč pokud máte jízdenky rezervované předem. Je to zhruba stejně jako utratíte za benzín při cestě autem.
I čeští cestující starší  62 let mohou na Slovensku cestovat vlakem zdarma, ale není to tak, že jen ukáží průvodčímu občanský průkaz. Musí mít vystavenou zvláštní průkazku, která je možná vystavit jen na Slovensku. 

Autem se nechá jet několika různými trasami, každá má své pro a proti, za ta léta je mám vyzkoušené všechny a popíšu je v samostatném článku.

Pro úplnost zmíním i letadlo.
Malým sportovním letadlem by to také šlo, ale kdo z nás má letadlo?
Já osobně znám jen jednoho majitele letadla, je to můj kamarád Laco Kormoš, shodou okolností je ze Šťúrova a má letadlo i letiště. Takže pokud máte letadlo, kontaktujte Laca a on vás nechá přistát na svém letišti v Kamenném mostu u Štúrova.
Lacova manželka Gita provozuje ve Štúrovu útulný penzion jen 5 minut cesty pěšky od areálu Vadaš.


Okomentovat

0 Komentáře